Image Image Image Image Image

© Copyright 2012 Your Company | RSS | Email

 

Scroll to Top

To Top

Spor Dalları

02

Mar
2016

In Spor Dalları

By admin

Biatlon Paralimpik

On 02, Mar 2016 | In Spor Dalları | By admin

Oynanma Şekli
Biatlon yarışı 2.5m’lik üç etaptan ve toplamda 7.5 km’ lik bir parkurdan oluşur. iki etap arasında sporcular 10 m mesafeden iki hedefi vurmak zorundadırlar. Her kaçırılan hedef toplamdaki parkur zamanının arttırılmasına sebep olur. Görme engelli sporcular akustik sinyallerle yönlendirilir ve bu sinyaller sporcular atış alanındayken verilen keskin sinyallere göre değişir.

Teknik Ve Taktikler
Biatlonda en önemli başarı faktörü fiziksel mukavemetin alternatif yetenekleriyle yarışma boyunca dikkatli atış yapmak arasındaki bağı kurmaktır. Başarıyı yakalamak adına gerekli olan ekipmanları [tüfek, oturarak kayak, kayak] en iyi şekilde kullanmak gerekir. Dayanıklılık ve yüksek konsantrasyon bu spor dalı için anahtar kelimelerdir.

Olimpiyattaki Tarihi Süreci
Paralimpik Kuzey Disiplini tarihinin bazı kilometre taşları 1994 Lillehammer Paralimpik Kış Oyunları’nda belirlendi. Biatlon hem kadınlar hem de erkeklerde madalya veren bir yarış olarak programa eklendi ve ilk kez iskandinav kayakçılar, Olimpik Kış Oyunları için kullanılan alanda yarıştı.

 

EN İYİLER

” Rus sporcu Roman Petushlov, biatlondaki en önemli başarılara imza atan sporcu olarak dikkat çekiyor. “

Tags |