Image Image Image Image Image

© Copyright 2012 Your Company | RSS | Email

 

Scroll to Top

To Top

Spor Dalları

02

Mar
2016

In Spor Dalları

By admin

Binicilik Paralimpik

On 02, Mar 2016 | In Spor Dalları | By admin

Oynanma Şekli
Binicilikte paralimpik programda sadece dresaj yer alır. Dresajın iki çeşidi vardır. Önceden belirlenmiş hareketlerin yapıldığı yarışma ile sporcuların seçtiği müzik ve hareketlerle yapılan serbest stil yarışma. Burada her takımdan üç ya da dört kişinin performans sergilediği bir takım yarısı da olur. Yarışmalar, beş farklı sınıfta gerçekleştirilir. Bunlar sporcuların at üzerindeki hareketlerinin zorluğunu belirler.

Teknik Ve Taktikler
Yarışlar attan ve biniciden hız ve yönlendirmede harika bir çeşitlilikle birlikte örnek hareketler boyunca Çabukluk ve uyum talep eder. Bu talepler her iki kısım adına da anlaşılırdır ve esleriyle kötü bir disipline sahip binicilerin podyuma çıkması olası değildir. Oyun alanında bir seviye sağlamak için bazı sakatlık sınıflarına yardımcı aletler verilebilir. Görme engelli sporculara rehberler yardımcı olurken dresaj ürünleri kullanılabilir.

Olimpiyattaki Tarihi Süreci
Daha önce Stoke Mandeville ve New York 1984 Paralimpik Oyunları’nda yer alan paralimpik binicilik 1996 Atlanta’dan bu yana düzenli bir fikstüre sahip.

 

EN İYİLER

” Britanyalı Lee Pearsor 2000, 2004 ve 2008 oyunlarında toplam 9 altın madalya kazandı. “

Tags |